Bahçe Mobilyası

Rattan Mobilya Alırken Dikkat Edilecekler

Teras, balkon ya da bahçe gibi dış mekanların yanı sıra  iç mekanlarda da kullanılabilen rattan mobilyalar, zarafeti  ve şık tasarımlarıyla her  mevsimde keyifli anlarınıza eşlik edecektir. Bunu sağlamak için bazı hususlara dikkat etmelisiniz.

Sentetik Rattan Tercih Edin!

Doğal rattan;  Avustralya , Afrika ve Asya’nın tropikal bölgelerinde yetişen asma benzeri bir palmiyedir. Doğal olması avantaj gibi görünse de yağmur, kar ve güneş ışınlarına dayanıksız olması dezavantajlı bir durum yaratıyor. Sentetik rattan ise, eğer kaliteli bir ham madde kullanılmışsa doğal rattanın tersine avantajlı bir konumda. Özellikle UV güneş ışınlarına karşı dayanıklı olan ürünleri seçtiğinizde mobilyalarınızı uzun süre rengi solmadan , kopma yapmadan  güvenle kullanabilirsiniz. Bunun yanında mobilyada kullanılan rattanın haşere ve mantar tutmaması , çevreci ve geri dönüştürülebilir olması, aşınmalara karşı dayanıklılığı ve kolayca temizlenebilirliliği de çok önemlidir. Yerli üretimle ve el örgüsü kullanılarak yapılmış, doğa dostu rattan ham madde tercih ettiğinizde pişman olmazsınız.

Mobilyalarda kullanılan rattan örgü kısımlarının yeterli gerginlikte ve düzgün olması, örgü detaylarındaki uç bitimlerinin iyi gizlenmiş olması da dikkat edeceğiniz hususlar arasındadır.

Alüminyum Malzeme Kullanılmış Olsun!

Alüminyum iskelet kullanılmış bahçe mobilyaları olumsuz hava koşullarına dayanıklı oluşu , paslanma yapmaması, hafif oluşuyla yerlerinin değiştirilmesinin kolay olması gibi özellikleriyle tercih sebebidir. Demir iskeletli ürünler suyla temas ettiğinde oksitlenme yapacak  ve de ağır olduğu için taşınması , yerleştirilmesi  zor olacaktır. Bunun için, hem kullanımındaki kolaylıklar hem de görüntüsüyle ortaya koyduğu modern çizgiler  sebebiyle alüminyum malzeme kullanılmış mobilyaları tercih edin.

Temperli Masa Camları

Masalı bahçe mobilyaları tercih ettiğinizde şıklık yanında güvenlik de çok önemlidir şüphesiz. Normal camlar, kolayca çizilip kırılabilir ve bu da istenmeyen durumlar yaratabilir ancak temperli camlar , kolayca çizilip kırılmaz ve özellikle çocuklarınız için daha güvenlidir.

Rattan Mobilyaları Kullanacağınız Mekanın Ölçülerini Alın!

Bir mobilyayı çok beğenmiş olabilirsiniz ancak kullanacağınız alanın ölçüleriyle uyum sağlamıyorsa sorun çıkacaktır. Bunun için hem mobilyanın hem de kullanılacak yerin ölçüleri karşılaştırılmalı ve ona göre karar verilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir